O Firmie

Firma MAAN została założona w 1991 roku w Rzeszotarach k/Krakowa. Początkowo był to niewielki zakład produkujący pędzle i szczotki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu założycieli, firma bardzo prężnie się rozwijała. Przez lata sukcesywnie wprowadzaliśmy do naszej oferty kolejne artykuły z linii produkcyjnej. W 2004 roku rozpoczęliśmy współpracę z producentami z Azji, dzięki czemu, obecnie jesteśmy bezpośrednim importerem wielu narzędzi i artykułów malarskich.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie naszą firmą i ciągłe zapotrzebowanie na nasze produkty rozpoczęliśmy rozbudowę zaplecza magazynowego i produkcyjnego. W roku 2008 został otworzony nowy zakład produkcyjny i magazynowy w Sieprawiu o łącznej powierzchni prawie 10 000 m2, wspierany przez powierzchnię biurową o powierzchni 600 m2.

Obecnie jesteśmy wiodącym producentem narzędzi malarskich, ogrodniczych i budowlanych na polskim rynku, posiadającym najszerszą ofertę w swojej branży. Firma w 100% oparta jest na polskim kapitale. Od początku działalności, niezmiennie do dnia dzisiejszego, firma zarządzana jest przez założycieli Iwonę i Andrzeja Matogów. Przez lata właściciele dokładali wszelkich starań, aby nasze produkty cechowały się najwyższą jakością

1
3
2

W ciągu ponad 25 lat istnienia, firma zainwestowała znaczne fundusze w rozwój, nowoczesne technologie i maszyny pozwalające produkować wysokiej jakości produkty. Dysponujemy doskonale rozwiniętym, nowoczesnym parkiem maszynowym. Nasze surowce i półprodukty są starannie dobierane i wyselekcjonowane z najwyższej półki materiałów (polipropylen, polistyren). Zostaliśmy docenieni nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Niewątpliwie ciągły rozwój zapewnił nam silną pozycję na rynku.

mapa_aktualizacja

Dzięki pozyskanym środkom unijnym firma uczestniczy w międzynarodowych Targach Budowlanych i Ogrodniczych w kraju i za granicą (Eisenwarenmesse, Spoga+Gafa, Budma, Gardenia). Nieustannie nawiązujemy liczne kontakty z klientami z Europy, Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. Oferujemy produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.

Możemy pochwalić się rozbudowaną siecią dystrybucji hurtowej i detalicznej. Wielkość naszej sprzedaży świadczy o najwyższej jakości naszych produktów, wymagającym reżimie technologicznym oraz zadowoleniu klientów końcowych i pośredników. Wśród naszych kontrahentów są zarówno małe sklepy narzędziowe, składy budowlane jak i duże markety budowlane i ogrodnicze, hipermarkety. Nasi przedstawiciele dokładają wszelkich starań, aby być w stałym kontakcie z klientem i na bieżąco realizować zamówienia. Przewagę na rynku daje nam również posiadanie własnej bazy transportowej.

Zdecydowanie musimy się pochwalić tym, iż nasza firma w każdym calu jest przyjazna środowisku naturalnemu. Nawiązaliśmy bliską współpracę z kilkoma firmami recyklingowymi. Spełniamy wszystkie wymogi formalne odnośnie norm emisji hałasu, zanieczyszczeń, ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Wszystkie nasze odpady produkcyjne są ponownie przez nas przerabiane.